Pereiti į pagrindinį turinį

Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai apie pūsles

Gal geriau palikti pūslę, kol ji išdžius?

Ne, palikus pūslę džiūti ore, į ją gali patekti mikroorganizmai, vanduo ir oras, todėl gali susiformuoti pluta arba šašas. COMPEED® hidrokoloidinė technologija palaiko natūralų odos drėgmės lygį, sukuria optimalią gijimo procesą skatinančią aplinką ir saugo nuo plutos ar šašų susidarymo.

Ar COMPEED® tinkama naudoti diabetu sergantiems arba kraujo apytakos problemų turintiems žmonėms?

Diabetu sergantys arba kraujo apytakos problemų turintys pacientai gali susidurti su žaizdų gijimo problemomis ir (arba) būti mažiau jautrūs skausmui. Saugantis infekcijų sergantieji diabetu prieš naudodami COMPEED® visų pirma turi pasitarti su savo gydytoju.

Kai užsiklijavau COMPEED® pleistrą, jis pabalo. Ar tai normalu?

Taip, jeigu pleistras pabalo, tai reiškia, kad jis veikia. Palikite jį, jis veikia!

Kada turėčiau nusiimti pleistrą?

Palikite pleistrą vietoje, kol jis pradės atsiklijuoti pats. Jis neturėtų atsiklijuoti kelias dienas.

Dažniausiai užduodami klausimai apie nuospaudas

Kas yra nuospauda?

Nuospaudos yra sustorėjusios pėdų odos vietos, dažnai skausmingos spaudžiant.

Dėl ko atsiranda nuospaudos?

Nuospaudos atsiranda dėl netinkamai parinktų batų sukeltos trinties ir spaudimo kaulėtose vietose. Pėdų odos pastorėjimas yra apsauginė reakcija į spaudimą ir trintį.

Kaip galima išgydyti nuospaudas?

Pradėkite sumažindami spaudimą ir drėkindami spaudžiamas pėdų vietas. Tai galima padaryti užklijuojant pleistrą, sumažinantį spaudimą ir trynimą. „COMPEED® nuospaudų pleistrų“ sudėtyje yra specialaus gelio, padedančio pašalinti nuospaudą ir akimirksniu sumažinti skausmą.

Kaip galima apsisaugoti nuo nuospaudų?

Norint apsisaugoti nuo nuospaudų, visų pirma sumažinkite spaudimą ir užtikrinkite pėdos drėkinimą, ypač jeigu ketinate avėti ankštesnę avalynę. Naudojant hidrokoloidinį pleistrą, pvz., „COMPEED® nuospaudų pleistrą“, taip pat galima sumažinti spaudimą ir išlaikyti natūralų drėgmės balansą.

Kuo skiriasi nuospauda ir sukietėjimas?

Nuospauda yra odos pastorėjimas labai konkrečioje srityje, suformuojant kūgį, kurį spaudžiant skverbiamasi į odą ir sukeliamas skausmas. Sukietėjimų atveju oda pastorėja daug didesniame plote.

Kur paprastai atsiranda nuospaudos?

Praktiškai visada nuospaudos atsiranda vietose, kurios patiria spaudimą, dažnai odos srityse, esančiose virš išsikišančių kaulų, pvz., mažojo pirštelio šone.

Per kiek laiko išnyksta nuospaudos?

Vienintelis būdas visiems laikams atsikratyti nuospaudų yra sumažinti jas sukeliantį spaudimą. Nesumažinus spaudimo, nuospaudos gali vėl atsirasti, net jei jos buvo visiškai išnaikintos.

Ar gali „COMPEED® nuospaudų pleistrų su salicilo rūgštimi “ veiklioji medžiaga pažeisti mano odą?

„COMPEED® nuospaudų pleistrai su salicilo rūgštimi“ sudėtyje yra salicilo rūgšties diskas, skirtas sunaikinti ląsteles, iš kurių suformuota nuospauda. Jeigu salicilo rūgštis liečiasi prie sveikos odos per ilgai, ji gali sukelti dirginimą. Nepaisant to, kliniškai įrodyta, kad „COMPEED® nuospaudų pleistrai su salicilo rūgštimi“ sugeba likti vietoje žymiai veiksmingiau (statistiniu požiūriu) nei tradiciniai pleistrai nuo nuospaudų, taigi salicilo rūgštis veikia tik nuospaudą, o ne ją supančią sveiką odą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie pūslelinę

Kas yra pūslelinė?

Pūslelinė yra dažnas susirgimas, kurį sukelia virusas herpes simplex, pasireiškiantis skysčiu pripildytomis pūslelėmis aplink lūpas, nosį arba smakrą.

Dėl ko atsiranda pūslelinė?

Paprastai herpio virusas įgyjamas vaikystėje. Apie 80 % suaugusiųjų yra viruso nešiotojai, bet daugeliui žmonių joks proveržis gali nepasireikšti. Jį gali sukelti įvairūs veiksniai, pvz.:

  • stresas
  • nusilpusi imuninė sistema
  • nuovargis
  • karščiavimas
  • peršalimas arba gripas
  • itin sudėtingos oro sąlygos (šaltis arba karštis)
  • saulės poveikis
  • menstruacijos
  • hormonai
Kaip galima išgydyti pūslelinę?

Pūslelinės proveržius galima gydyti kremais ir hidrokoloidiniais pleistrais. „COMPEED® pleistras nuo lūpų pūslelinės“ akimirksniu paslepia, apsaugo ir sumažina skausmą, jo gijimo trukmė panaši į 5 % acikloviro kremo*.

*Karlsmark T, Goodman JJ, Drouault Y, Lufrano L, Pledger GW. Atsitiktinės imties klinikinis tyrimas, kuriame buvo lyginamas „COMPEED® pleistras nuo lūpų pūslelinės“ ir 5 % acikloviro kremas, gydant herpes simplex labialis. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2008; 22 (10): 1184-1193.

Kaip galima apsisaugoti nuo pūslelinės?

Nors nuo pūslelinės proveržių apsisaugoti neįmanoma, laikantis toliau pateiktų patarimų galima sumažinti kontakto su pūsleline riziką ir atsiradimo dažnį:

  • prieš liesdami pūslelinės pažeistas vietas ir jas palietę visada nusiplaukite rankas;
  • venkite bučinių, negerkite iš vieno indo ir nenaudokite tų pačių lūpų priežiūros priemonių, kol pūslelinė neišnyks;
  •  jeigu žinote, kurie veiksniai sukelia pūslelinę jums, stenkitės kiek galima labiau jų vengti. Pvz., jeigu žinote, kad pūslelinė pasirodo esant itin sudėtingoms oro sąlygoms, galite naudoti lūpų balzamą su SPF apsauga.
  • Visiškai atsikratyti viruso herpes simplex infekcijos ar apsisaugoti nuo naujų proveržių atsiradimo nepavyks.
Ar galima apkarpyti pleistrą iki pažeistą vietą atitinkančio dydžio?

Ne, to reikėtų vengti, nes tai gali paveikti pleistro lipnumą.

Ar galima valgyti ir gerti, kai priklijuotas pleistras?

Taip, bet visada įsitikinkite, kad priemonė lieka savo vietoje. Kadangi virusas taip pat slypi sergančiųjų pūsleline seilėse, nerekomenduojama bendrai su kitais žmonėmis naudotis tomis pačiomis taurėmis ar stalo reikmenimis.

Ar pleistras apsaugo nuo UV spindulių?

Ne. Rekomenduojame, jei įmanoma, apsaugoti pūsleline pažeistas vietas nuo saulės spindulių.

Ar galima ant pleistro tepti makiažą arba lūpų dažus?

Taip, ant pleistro galima tepti makiažą, lūpų dažus arba saulės kremą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad kremo ar lūpų dažų negalima tepti po pleistru, nes jis gali tapti mažiau lipnus.

Ar galima ką nors bučiuoti, kai priklijuotas pleistras?

Būkite atsargūs. Pleistras padeda sumažinti užsikrėtimo nuo žaizdos tikimybę, jeigu jis tinkamai uždėtas ir gerai prigludęs prie pažeistos vietos. Tačiau būtina laikytis tų pačių atsargos priemonių, kurios taikomos pūslelinei. Kadangi viruso bakterijų taip pat yra pūslelinės nešiotojo seilėse, rekomenduojama vengti intensyvaus artimo kontakto burnos srityje.

Ar priemonė turi būti naudojama visą parą, ar tik ne miego metu?

Siekiant užtikrinti geriausius rezultatus, rekomenduojame nenuimti pleistro 24 valandas per parą.