Pereiti į pagrindinį turinį

Kas yra nuospauda?

Dėl ko atsiranda nuospaudos?

Yra keli veiksniai, kurie gali sukelti ir sustiprinti per didelį spaudimą, dėl kurio atsiranda nuospaudos.
Viena jų yra netinkama avalynė: per ankšti arba blogai parinkti batai, ypač smailianosiai arba aukštakulniai, gali padidinti spaudimą tose vietose, į kurias remiasi kai kurios pėdos sritys.
Aktyvus gyvenimo būdas ir ilgalaikis stovėjimas ant kietų paviršių taip pat gali padidinti spaudimą ir tapti nuospaudų atsiradimo priežastimi.
Taip pat yra kitų veiksnių, susijusių su pėdos forma ir struktūra.

Nuospaudos ciklas

Galite nuspręsti atidėti nuospaudos gydymą, kol ji taps skausminga arba pernelyg matoma. Tai yra klaida, nes pailgės nuospaudos gydymo laikas. Kuo anksčiau pradėsite gydyti nuospaudą, tuo greičiau ji išgis.

1 etapas: sukietėjimų susidarymas.

Spaudžiama oda pradeda gaminti per daug odos ląstelių. Pastorėjusi odos sritis vadinama sukietėjimu.

2 etapas: nuospaudų susidarymas.

Šalinimo procesą pagreitina gydymas naudojant „COMPEED® nuospaudų pleistrus“, apsaugančius nuo mikrobų patekimo ir sukuriančius drėgną aplinką, skatinančią gijimo procesą . Geriausias nuospaudų gydymo namuose būdas yra naudoti „COMPEED® nuospaudų pleistrus“ ir „COMPEED® nuospaudų pleistrus su salicilo rūgštimi“. „COMPEED® nuospaudų pleistrai“ yra granulinės konstrukcijos, sušvelninančios, paskirstančios ir sumažinančios spaudimą į nuospaudą bei suteikiančios momentinį ir ilgai trunkantį pagerėjimą. „COMPEED® nuospaudų pleistruose su salicilo rūgštimi“ yra salicilo rūgšties diskas, pagreitinantis šalinimą, nes jis suardo mirusias odos ląsteles, iš kurių sudaryta nuospauda.

3 etapas: nuospaudų augimas.

Didėjant nuospaudai jos smaigalys spaudžia bazinį odos sluoksnį ir jame esančias nervų šakneles. Tai yra skausmo priežastis. Daugelis žmonių nepradeda gydyti nuospaudų, kol skausmas netampa nepakeliamas arba kol jų išvaizda nepradeda trukdyti kasdienei veiklai.

4 etapas: šalinimas.

Nuospauda yra laikinas darinys, bet svarbu nepamiršti, kad kuo anksčiau pradėsite gydyti, tuo greičiau ją bus galima pašalinti. Buvo nustatyta, kad naudojant specialias priemones nuospaudoms gydyti, pvz., „COMPEED® nuospaudų pleistrus“ (arba „COMPEED® nuospaudų pleistrus su salicilo rūgštimi“ problemiškiausioms nuospaudoms), paspartėja jų šalinimas, be to, sumažėja ir skausmas.